O mnie

I o dwóch najważniejszych pytaniach, które odmieniły moje życie

anna-osiecka-omnie

O mnie

Ania Osiecka

Zanim rozszyfrowałam swój Brakujący Element i zaczęłam się realizować w swoim życiu w pełni

Zawsze “wiedziałam” czego chcę. Szybko podejmowałam decyzje, nie zawsze słuchając intuicji. Odnosiłam sukcesy zawodowe, byłam bezpieczna finansowo, podróżowałam. Jednocześnie tkwiłam w mało udanym związku. Byłam tłumiona i nieakceptowana. Miałam przyblokowaną ekspresję, poczucie pustki a przez to nawracające migreny. Pewnego dnia poczułam się na tyle bezsilna i przeciążona sposobem w jakim żyłam, że zadałam sobie pierwsze pytanie:

“Jak Ty się naprawdę czujesz i czy na pewno o to Ci chodzi w twoim życiu”

Do tego momentu nawykowo odpowiadałam “ogólnie ok, ogólnie nie mogę narzekać”. Wtedy, po wielu latach niespełnienia dojrzałam do odpowiedzi, że “nie jest ok i dłużej tak nie chcę”.

Dziś z perspektywy czasu wiem, że to był moment zwrotny w moim życiu. Dał początek procesowi i poszukiwaniu odpowiedzi na drugie bardzo ważne pytanie:

“Dlaczego tak mam?
Dlaczego wybrałam takie życie, taki związek, sytuację finansową. 
Dlaczego wybieram takie, a nie inne marzenia.

Prawdziwe, dogłębne odpowiedzi nie były oczywiste. Nie doznawałam natychmiastowych olśnień. Być może super byłoby zaserwować Ci tutaj barwną historię gwałtownego przebudzenia, że pewnego dnia o 6.00 nad ranem zrozumiałam, wszystkie swoje blokady…. Nie mam takiej.

Mam za to za sobą lata holistycznej pracy pełnej wzlotów i upadków, którą rozpoczęłam poszukując odpowiedzi na 2 zadane sobie pytania. W oparciu o nią mogę zaserwować Ci kilka wskazówek i jako coach, i jako ktoś kto ześlizgiwał się po górze lodowej przez lata.

To co wiem na pewno - wskazówki ode mnie dla Ciebie

01

Pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze. Towarzyszy im lęk, niewiadoma i brak pewności. Towarzyszy im stary schemat, który nie chce odpuścić. 

02

W procesie zmiany wielokrotnie zadasz sobie pytanie – “Po co mi to wszystko”? Dziesiątki razy stracisz zapał. Będziesz chciała/chciał to wszytko rzucić w diabły. To jest zupełnie normalne, nie poddawaj się na tym etapie.

03

Jakakolwiek zmiana wymaga na początku dogłębnego poznania i zrozumienia siebie. Musisz wiedzieć, kim naprawdę jesteś. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz cały czas budować życie na fasadzie “nieprawdziwej persony”.

04

Proces głębokiej zmiany wymaga wsparcia z zewnątrz. Wzorce, blokady, lęki, są tak mocno zżyte z nami, że wydają się naszą naturą. Sam/-a tego nie przejdziesz. Ja również nie przechodziłam tego etapu sama.

05

Rozwiązania uniwersalne nie istnieją. Każdy z nas jest inny, ma unikalną przeszłość, przez to unikalnych schemat i system funkcjonowania.

06

Aby dotrzeć do sedna siebie potrzebujesz ciszy i czasu z samym/-ą sobą. Będzie to niewygodne i będziesz mieć ochotę na ucieczkę. Wytrzymaj.

07

Wytrzymanie w procesie i przejście etapu dyskomfortu są niezbędne, aby w końcu dotrzeć do sedna problemów i uzdrowić brakujące części w sobie.

08

Uzdrowienie brakującego elementu wewnątrz siebie, odblokuje na zewnątrz energię, możliwości i działania, które pozwolą Ci zrealizować to, czego pragniesz.

Moim Brakującym Elementem okazały się brak odwagi aby wybrać radość, wolność, intuicję i pokazać swój prawdziwy potencjał. Uzdrowiłam w końcu brakujące część w sobie i dzięki temu buduję życie, które mnie wypełnia i czuję się naprawdę szczęśliwa! 

Teraz pracuje z innymi nad ich głębokimi procesami zmiany.

Ania