6 kroków do skutecznej manifestacji twoich marzeń i celów.

  • Published
  • Posted in artykuł
  • 7 mins read

Manifestowanie nie jest nowym pojęciem.  Tą koncepcję wprowadził William Walker Atkinson w książce „Thought Vibration or the Law of Attraction in the Thought World” już w 1906 roku. Termin też pojawiał się w zapiskach Napoleona Hilla, który w książce „Think and Grow Rich” napisał: „Jesteś panem swojego losu. Możesz wpływać, kierować i kontrolować swoje otoczenie. Możesz sprawić, że Twoje życie będzie takie, jak chcesz”. Warto o tym pamiętać, kiedy widzisz w sieci niekończące się dyskusje, że to chwilowy wymysł „new age”, czy że jakieś głupoty wymyślił sobie sezonowy coach:). 

Manifestacja – definicja i założenia 

Nasze myśli, emocje i uczucia składają się z energii. Emocje/uczucia mają różne częstotliwości. Kiedy zmieniamy nasze myśli, zmieniamy to, jak się czujemy i jakich emocji doświadczamy, co z kolei zmienia naszą energię/częstotliwość. Przyciągamy do siebie częstotliwość, którą emitujemy. Jeśli zmienimy nasze myśli, a co za tym idzie, nasze emocje, możemy zmienić naszą wibrację i ostatecznie naszą rzeczywistość. To właśnie dlatego jednym z najlepszych narzędzi dla zmiany naszej wibracji jest pisanie dziennika wdzięczności, medytacje, mantry, wizualizacje itp. Ale są to po prostu narzędzia a nie magiczne sposoby na zmiany w ciagu 21 dni.

Często kiedy mówi się o manifestowaniu, mówi się  o wszechświecie. Dla mnie wszechświat to coś większego niż nasza świadomość. To energetyczna siła, która ma w sobie zawiera nieskończoną obfitość i moc kreacji. Jeśli dla Ciebie ta energetyczna siła ma inne znaczenie, śmiało zamień słowo „wszechświat” na swoją własną interpretację w dowolnym miejscu tego wpisu. 

Jak manifestować skutecznie 

Jednym z najważniejszych pytań w temacie planowania zmian, wizualizacji, jest nie tyle czego pragniesz a właściwie  „Kim muszę  się stać, żeby zrealizować swoje pragnienia” ? Kiedy wyobrażasz sobie swoją przyszłość pomyśl jaką osoba chcesz być jutro, za miesiąc, za rok. Zadaj sobie pytania: Jak ta osoba się czuje fizycznie, emocjonalnie i energetycznie? Jak ta nowa wersja Ciebie zachowuje się na co dzień? Jakie nawyki utrzymuje? Jak radzi sobie w sytuacjach stresowych? Jakie wartości i przekonania wyznaje? Jakie rodzaje relacji są obecne w jej życiu i jak sprawiają, że się czuje? Brak jasności w takim kontekście, to powód nr 1 przez który, pomimo pragnień, nie masz w swoim życiu tego czego pragniesz. 

Manifestacja nie polega tylko na przyciąganiu rzeczy do swojego życia. Chodzi o wzmocnienie siebie, aby swoją energią przyciągnąć to co najlepsze.  Pamiętaj, przyciągamy to, co czujemy, więc to jak się czujesz ma ogromne znaczenie.

Jak skutecznie realizować marzenia – 6 skutecznych zasad 

Sprecyzuj swoje pragnienia 

Pierwszym krokiem jest jasność w twojej wizji. Inaczej mówiąc, nie możesz dotrzeć tam, gdzie chcesz, jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz. Dlatego, zanim zaczniesz cokolwiek innego, musisz mieć jasność co do tego, czego oczekujesz od wszechświata i kim chcesz się stać. Kiedy zaczynamy regularnie praktykować wizualizowanie rzeczy, które chcemy, nasz mózg reaguje, zmieniając wzorce naszego zachowania i interpretacje otoczenia zgodnie z naszym celem. Bądź tak konkretna/-y, jak to tylko możliwe. Brak jasności to powód nr 1 przez który pomimo pragnień nie masz w swoim życiu tego czego pragniesz.

Przepracuj lęki i blokady

Aby w pełni zrozumieć czemu jest to tak kluczowe musisz mieć w głowie założenie manifestacji – Przyciągamy to co czujemy. Nie manifestujesz wyłącznie ze świadomych myśli a odczuć i tego co się dzieje w ciele.  Oznacza to, że możesz manifestować tylko to, w co naprawdę wierzysz, że zasługujesz na przyciągnięcie do swojego życia.

Twoje podświadomy umysł to miejsce, gdzie częstą drzemią blokujące manifestację rzeczy w postaci strachu i wątpliwości. 

Strach i wątpliwości przybierają różne formy: niepewności, ograniczających przekonań, uczucia braku godności oraz braku zaufania, poczucie braku wartości, czy sprawczości.

Aby namacalnie doświadczać tego czego pragniesz musisz najpierw zidentyfikować i potem pracować nad usunięciem blokad strachu i wątpliwości, (szerzej o tym mowię jako o Brakującym Elemencie – odsłona 2). Niektóre blokady są prostsze do przepracowania ale w wielu opcjach będziesz po prostu potrzebować wsparcia. Warto o tym pamiętać, zanim popadniesz w frustrację i poczucie, że u Ciebie nie działa nic.

Aktywna postawa/”właściwe zachowania” 

Aktywna postawa oznacza bycie „energią”, którą chcesz przyciągnąć. To wyjście poza strefę komfortu i podejmowanie konkretnych działań.  To jest krok, który różnicuje prawo przyciągania od skutecznej manifestacji.

Manifestacja nie polega na byciu biernym i wyłącznie wizualizacji, medytacji, czy afirmowaniu. Nie możesz być wyłącznie pewna/-y w swojej wizji i czekać, na spełnienie. Robienie mapy marzeń jest super wzmacniające i daje dobrą energię. Ale jeśli chcesz zmian musisz podejmować działania. Dopasowanie naszego zachowania pokazuje wszechświatu: „Jestem gotowa, nie boję się, jestem godna.” itp.

Rozpoczynając dopasowywanie swojego zachowania do swoich pragnień i swojego przyszłego „ja”, ważnym jest pamiętanie, że nie wszystko będzie łatwe i z pewnością nie zawsze będzie komfortowo i wiele razy przyjdzie zwątpienie czy dobrze robisz, to zupełnie naturalne.

Tworzenie wspierających nawyków

Jeśli chcesz faktycznie namacalnych zmian największe znacznie ma to co robisz codziennie. To, jak się zachowujesz i sposób, w jaki siebie traktujesz. Dostosowanie swojego zachowania wymaga od ciebie bycia aktywnym, podejmowania działań, wyjścia poza swoje ograniczające przekonania lub obawy, wyjścia poza strefę komfortu. Dla każdego te nawyki mogą być inne. Jeśli potrzebujesz zrozumieć co jest kluczowe u Ciebie zapisz się na bezpłatną konsultację

Przezwyciężanie testów od wszechświata

W każdej głębszej pracy nad sobą, na drodze do realizacji pragnień czasami jesteśmy poddawani tzw. „testom wszechświata”. Pojawiają się one w naszym życiu, aby sprawdzić co tak naprawdę myślimy w naszym wnętrzu o sobie. Testy mogą przybierać formę przeszkód, osób czy wyzwań, lub czegoś, co prosi cię, abyś zadowolił/-a się czymś dużo mniejszym niż to czego naprawdę pragniesz. 

Za każdym razem, gdy podejmujesz decyzję o przyjęciu czegoś dużo poniżej swoich pragnień, blokujesz inne opcje/możliwości. Zacznij przyglądać się wszystkim obszarom swojego życia i zastanów się: „Gdzie wybieram mniej ze względu na lęk, że nigdy nie przyjdzie do mnie to, czego pragnę” 

Odpuść oczekiwania

Gdy masz jasność czego pragniesz, eliminujesz strach i wątpliwości, przezwyciężasz testy od wszechświata, dostosowujesz swoje zachowanie, ostatnim i chyba czasami najtrudniejszym co pozostaje, to zaufanie. Zaufanie, że wszechświat dostarczy ci wszystkiego, czego potrzebujesz w odpowiednim dla Ciebie czasie. 

Często zdarza się, że stajemy się  niecierpliwi i zaczynamy szukać magicznych rozwiązań, żeby wszytko zadziało się szybciej. . Nie mówię o magicznym czekaniu bez podjętej aktywności. Ale o cierpliwości kiedy masz za sobą i aktywnie realizujesz punkty 1-5. 

Co pomaga na tym etapie –  zrezygnowanie z oczekiwań jak coś ma się zrealizować w naszym życiu. Oczekiwanie, zwłaszcza gdy graniczy z „desperacją” zaniża naszą energię, pozbawia mocy. Nie chodzi o odpuszczenie marzenia, ale o nasze wyobrażenie jak i kiedy ma przyjść realizacja. 

Podsumowanie

Wiesz ile średnio moim klientom, którzy skorzystali z programu z programu Brakujący Element zajmuje wprowadzenie namacalnych zmian? 12-24 miesiące. Możesz sobie pomyśleć, że to dużo. Ale realnie to jest bardzo szybko, zwłaszcza, że najczęściej pracujemy nad czymś co blokuje ich od 15-20 lat! Konsultacje wstępne do programu znajdziesz tu

Dodaj komentarz