5 schematów myślenia, które blokują zmiany w twoim życiu.

  • Published
  • Posted in artykuł
  • 4 mins read

Czy kiedykolwiek przyglądałaś/-eś się osobom odnoszącym sukcesy i zastanawiałaś/-eś się nad magią, która zamieniła ich marzenia w rzeczywistość?

Kuszącym jest wierzyć że istnieje jakaś magiczna formuła, ale prawda jest taka, że marzenia nie materializują się poprzez wymyślne sztuczki, czy szczególne rodzaje medytacji!

Prawdziwa magia leży w mieszance potu, determinacji i ciężkiej pracy i …. wiary, że „wiatr” będzie nam sprzyjał.

Poza magicznym myśleniem, mam dla Ciebie listę jeszcze 5 postaw, które musisz porzucić, aby w końcu cieszyć się namacalnymi rezultatami.

Mylne przekonania/schematy myślenia

Jeśli pracujesz wystarczająco ciężko, na pewno odniesiesz sukces.

Ciężka praca, dyscyplina są konieczne do osiągnięcia celów, ale….Znasz powiedzenie „work smart not only hard”? Jeśli robisz coś od około pół roku i nie widzisz częściowych efektów, warto rozważyć zmianę podejścia. Nie musisz w pół roku odnosić sukcesów, ale częściowe efekty już tak! Inaczej możesz być najciężej pracującą osobą, bez rezultatów. Dotyczy każdego celu: szczęśliwy związek, budowanie własnej firmy, zrzucanie wagi, zwiększanie pewności siebie, zdrowe granice itp.

Silne pragnienie powoduje, że na pewno to do Ciebie przyjdzie.

O ile naprawdę lubię wszystkie podnoszące nastrój treści, o tyle kocham realizm! Pragnienie czegoś jest pomocne, ale nikt nigdy nic nie osiągnął, tylko dlatego, że tego mocno pragnął. Realizacja marzeń to kompilacja pragnienia, konkretnej pracy, dyscypliny, podnoszenia kwalifikacji, pogodzenia się z dyskomfortem, radzenia sobie z lękami czy wątpliwościami.

Uznanie, że jest się innym niż wszyscy.

Prawdą jest, że każdy jest wyjątkowy… ale tak samo prawdziwe jest to, że każdego z nas dotykają te same prawa i zasady. Jeśli przeciętny czas na np. budowania stabilnego fundamentu biznesowego to 3 lata, to nawet jeśli masz genialny pomysł również będziesz potrzebować lat. Przepracowanie wybranych lęków, blokad zajmuje około 12-24 miesiące, najczęściej przy pomocy specjalisty. Oznacza to, że Ty również nie zrobisz tego w 21 dni, czy 2 miesiące mówiąc afirmacje, pisząc wyłącznie dziennik wdzięczności czy słuchając tylko podcastów. (chociaż to jest oczywiście pomocne).

Oczekiwanie natychmiastowych rezultatów.

Robienie czegoś w sposób właściwy to warunek, żeby mieć rezultaty. Ale nadal musisz pamiętać, że na sukces czasami trzeba będzie naprawdę długo poczekać. Wiesz w jakim terminie część moich klientek kasuje np. swój profil w aplikacji randkowej – pomiędzy 3 tygodnie – 3 miesiące. A wiesz, w jakim czasie jeden z moich nauczycieli w instytucie coachingu relacji znalazł miłość online – 2 lata. Cierpliwość, nie jest moją najmocniejszą stroną, przyznaję. W 2023 to był jeden z moich celów, który kontynuuje na 2024;). Brak realizmu był moja blokadą, o tym innym razem.

Uznanie, że istnieje tzw. właściwy moment na ….

Nową dietę, randkowanie, pracę nad własnym biznesem, wyjście za mąż. …itp. Jasne są czasami wyjątkowe sytuacje, czas potrzebny na poukładanie ważnych obszarów, przepracowanie wyzwań, ale jeśli często/stale szukasz wymówek, dlaczego to nieodpowiedni moment, zawsze je znajdziesz …i będą to wymówki, a nie niewłaściwy moment.

Podsumowanie

Masz na swojej liście schemat myślenia, które czas porzucić? Jeśli robisz mapy marzeń, spisujesz cele, w 2024 zachęcam Cię do pójścia o krok dalej i przy każdym punkcie zadaj sobie pytanie:

„KIM MUSZĘ SIĘ STAĆ, ŻEBY TO ZREALIZOWAĆ”

Być może kimś bardziej zdyscyplinowanym, cierpliwym, odważnym, wyspanym/wypoczętym? Co jest na Twojej liście?

Dodaj komentarz